Оштетени два штабови на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 20:30
20:30

Непознати сторители вчера ги искршиле стаклата на два месни комитета на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино.

Како што информира МВР, во ПС Неготино било пријавено дека вчера од 1.30 до 9.30 часот непознати сторители извршиле оштетување на стаклата на просториите на месните комитети на ВМРО-ДПМНЕ на улиците „Маршал Тито“ и „Партизанска“ во Неготино.

- Advertisements -

 

 

 

Поврзани новости