Оштетен штаб на ВМРО, запалени билборди на ДУИ

by fokus 16:40
16:40

Непознати сторители запалиле билборди од ДУИ во скопската населба Ѓорче Петров и во Куманово.

Во Куманово бил уништен билборд на крстосницата од улиците 11-ти Октомври и 11-ти Ноември, на кој имало фотографии од политичари од ДУИ. Во Ѓорче Петров пак оштетени се билборди на улиците Ѓорче Петров и Кузман Шапкарев.

- Advertisements -

Вчеравечер, искршени беа и стаклата на штаб од ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Два штаба на владејачката партија беа оштетени и вчера во Неготино. За ниту еден од случаите не е најден сторителот.

Поврзани новости