Оштетен штаб на ВМРО-ДПМНЕ

by Фокус 11:50
11:50

Непознати сторители ноќеска го оштетиле штабот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ лоциран на ул. „Востаничка“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, ноќеска околу 1,30 часот телефонски во ЕИК-Скопје било пријавено дека во Скопје на ул.„Востаничка“, во објект во кој бил штабот на политичка партија „ВМРО ДПМНЕ“, од страна на неколку непознати лица биле искршени стаклата од влезната врата и страничните стакла од двете страни на вратата.

Поврзани новости