Оштетен штаб на ГРОМ во Бардовци

by fokus 12:13
12:13

Изборниот штаб на политичката партија ГРОМ во скопското село Бардовци вчера околу 20.15 часот бил оштетен откако непознато лице фрлило тврд предмет со што било искршено едно изложно стакло.

Од инциденти поврзани со локалните избори вчера се издвојува и настан на улицата „Костурска“ во Скопје каде на бандера во училишниот двор на СУГС „Арсени Јовков“, непознати лица поставиле  билборд на политичката партија Алијанса на Албанците.

- Advertising -

 

Поврзани новости