Орце Камчев нуди 14 милиони евра за да излезе од притвор

by fokus

Имот вреден околу 14 милиони евра нуди бизнисменот Орце Камчев и гаранитра дека нема да бега, дознава Телма.

Според информациите, станува збор за недвижен имот на Камчев и неговата фамилија. Прашање е дали Кривичен ќе ја прифати понудата, а тоа ќе се знае следната недела. Мислење треба да даде и СЈО.

Изминатата седмица на Камчев му беше продолжен притворот за „Империја“ со нови 30 дена.

Поврзани новости