Орбан се вакцинираше со кинеската вакцина

by fokus 13:24
13:24

Унгарскиот премиер Виктор Орбан прими вакцина против коронавирусот, изработена од кинеската компанија „Синофарм“.

„Вакциниран“, објави Орбан на својот Фејсбук профил, заедно со фотографии на кои се гледа како прима вакцина.

- Advertisements -

Поврзани новости