ВИДЕО Орбан ги упатува новинарите да бараат одговори за Груевски од правници

by Фокус

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан, одговарајќи на прашање на новинар од унгарската телевизија „24“ поврзано со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, порача дека одговор треба да се бара кај правните експерти.

-Тоа е правно прашање, одговорот побарајте го кај правниците – рече Орбан во однос на прашањето околу престојот на Груевски во Будимпешта и неговото бaрање за политички азил.

Поврзани новости