Орбан доаѓа во Хрватска, полицијата со предупредување до граѓаните

by fokus

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан денеска доаѓа во Хрватска по повод одржувањето на самитот на Средноевропската иницијатива, пишува „Индекс.хр

Хрватска до Орбан има некоку отворени прашања во врска со поранешниот премиер Иво Санадер.

Полицијата даде посебно предупредување на граѓаните на Загреб по повод одржување на овој самит. Предупредува на голема гужва.

Поврзани новости