Општина Карпош ги чисти дивите депонии

by fokus 09:27
09:27

Општина Карпош денеска ќе продолжи со чистење и затворање на диви депонии.

Како што информираат од Oпштината, ќе се затвора дивата депонија долж течението на реката Лепенец, во Бардовци, каде што месното население традиционално се собира за празникот Водици.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости