Општина Карпош едногласно изгласа референдум за мигрантите

by fokus 20:07
20:07

Советот на општина Карпош денеска едногласно ја изгласа предлог-одлуката за распишување на референдум на локално ниво, на кој жителите на општината ќе се изјаснат во врска со населувањето мигранти на територија на Општина Карпош.

Во согласност со одлуката, локалниот референдум ќе го спроведе Општинската изборна комисија на Карпош и општинските избирачки одбори.

- Advertising -

 

Поврзани новости