Опозицијата вечерва на протест против владата

by fokus 08:46
08:46

Вечерва во 20 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи долго најавуваниот протест пред Владата на Република Македонија.

Опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски, кој зборуваше за овој протест откако застана на чело на партијата, повика на масовност на протестот.

- Advertisements -

-Нашиот народ бара светлина и надеж бидејќи ова што во моментот се случува во државата не ниту светлина, ниту надеж. Новото утро се раѓа, новото утре кое ќе донесе нова надеж за Македонија и за граѓаните на Република Македонија, рече Мицкоски.

Поврзани новости