Опозицијата денеска ќе ја потпише платформата за демократска Македонија

by Фокус 12:58
12:58

СДСМ и коалициските партнери денеска во 14 часот во седиштето на партијата ќе ја потпишат платформата за демократска Македонија.

По потпишувањето на платформата, обраќање ќе има лидерот на СДСМ Зоран Заев.

- Advertisements -

Со потпишувањето на оваа платформа коалициските партнери се обврзуваат на заедничко и бескомпромисно дејствување во одбрана на законското и уставното функционирање на државата.

Поврзани новости