Опозицијата да може и Груевски ќе го предложи за јавен обвинител, вели Заев

by Fokus 14:23
14:23

Низ критики упати премиерот Зоран Заев, по предлогот на опозицијата за јавен обвинител да биде поставен Владимир Панчевски.

„Значи сите ја знаеме историјата на Владимир Панчевски и неговата работа и злоупотребите со АКМИС системот. Јас мислам дека опозицијата да може, ќе го предложи и Никола Груевски за јавен обвинител“, кратко рече Заев.

- Advertisements -

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, во текот на вчерашното интервју на Сител ТВ го предложи поранешниот судија Владимир Панчевски како замена за Катица Јанева која поднесе оставка.

Поврзани новости