Опожарено возило со полски регистарски таблички на автопатот Табановце – Куманово

by fokus 12:48
12:48

Возило со полски таблички целосно изгоре во пожар на автопатот Табановце – Куманово.

Според полицискиот билтен, пожарот избувнал вчера околу 18 часот додека возилото „шкода фаворит“ управувано од В.П.С. се движело по автопатот. Пожарот настанал во предниот дел од возилото по што возачот застанал и со противпожарни апарати се обидел да го изгасне пожарот, но тој се проширил и возилото целосно изгорело.

- Advertisements -

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово. 

Поврзани новости