ОЈО ќе го гони истражителот на СЈО

by fokus 15:38
15:38

Основното јавно обвинителство отворило постапка против истражителот А.Л. на Специјалното јавно обвинителство затоа што во петокот фотографирал објект за кој имал индиции дека е во сопственост на поранешниот началник на тајната полиција, Сашо Мијалков.

Според Основното јавно обвинителство, лицето бегало и не сакало да се легитимира за постапките и овластувањата кои ги имало, а било повикано на разговор во полициска страница, бидејќи немало судска наредба за снимање.

- Advertisements -

Истражителот дал изјава дека спроведувал работна задача и поспапувал по наредби на специјалната јавна обвинителка.

 

Поврзани новости