Охриѓанец заработи кривична пријава за изнуда

by fokus 17:17
17:17

СВР Охрид поднела кривична пријава против С.Т.(42) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „изнуда“ и „оштетување“.

Тој, соопшти денеска МВР, во неколку наврати во изминатите шест месеци, со закани, на лице од Скопје му барал парични средства во износ од 600.000 денари.

- Advertisements -

Во два наврати, посочуваат, извршил оштетување на неговото патничко возило „лексус“.

Поврзани новости