Охриѓанец го фати крстот во Скопје

by fokus

Бобан Павловски од Охрид беше најсреќниот од сите оние кои денеска скокаа по Светиот крст во водите на Вардар во Скопје.

Тој посака бериќет и здравје за сите и порача сите кои скокаат по крстот да скокаат за здравје.

Павловски по фаќањето на крстот беше даруван од Господин Господин Стефан, но доби и електронски уреди од градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски и Емил Димитриев.

Поврзани новости