Со цел да привлечат што повеќе туристи во летната сезона, градовите низ целиот свет се трудат на што поинвентивен начин да им станат „таргет“ за летен одмор за луѓето.

И туристичките места низ Македонија се обидуваат да станат атрактивни а туристите, но очигледно е дека некои тоа го прават на невкусен начин, кон сопругите. Еден ресторан во Охрид реши да се пошегува на сметка на сопругите, на кои секако нема да им се допадне тоа.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.