Охрид меѓу десетте најдобри градови за патување во 2017

by fokus 10:56
10:56

„Lonely Planet“ објави листа на десет градови во светот кои вреди да се посетат во 2017 година, а Охрид се најде на петтото место. Оваа листа ја објави и „Индепендент“.

На прво место на оваа листа се наоѓа Бордо во Франција, а втор е Кејптаун во Јужна Африка. Пред Охрид, на третото место е Лос Анџелес, а четврт е Мерида од Мексико. Понатаму следуваат Пистоиа од Италија, Лисабон во Португалија, Сеул во Јужна Кореја, Москва и Портланд во Орегон, САД.

- Advertisements -

 

Поврзани новости