Ограбена експозитура на Стопанска банка

by fokus 20:33
20:33

Непознато лице денеска извршило вооружен грабеж во експозитура на Стопанска банка во Аеродром, на улица „1613“, потврдуваат од МВР.

Од Министерството велат дека разбојништвото се случило околу 11:30 часот од страна на непознато лице кое со огнено оружје одземало одредена сума на пари.

- Advertisements -

Извршен е увид на местото на настанот и полицијата работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

Поврзани новости