Ограбен Јапонец на Камени мост, крадците барале да им ги покаже јените

by fokus 10:16
10:16

Државјанин на Јапонија бил оградебн вчера околу 12.00 часот на Камени мост додека се движел во правец кон Старата скопска чаршија. Крадците му го одзеле паричникот во кој имал 25.000 денари и 5.000 јапонски јени.

Според информации од полицијата додека С.М. се движел по мостот го пресретнале неколку непознати машки лица, од кои едно од нив му рекло да им покаже јапонски пари. С.М. го извадил паричникот, а едно од лицата го грабнал и избегал. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости