Огнот ја проголта фабриката “Жито Битола”

by fokus 18:37
18:37

Пожарникарите се уште се обидуваат да го изгаснат огнот кој денеска избувна во фабриката за брашно „Жито Битола“.

Првичните информации се дека пожарот е многу силен, а веќе е зафатена и кровната конструкција.

Полицијата го обезбедува местото.

Поврзани новости