Официјално: Саша Богдановиќ ќе биде кандитатот на СДСМ за општина Центар

by fokus 20:48
20:48

Откако веќе неколку денови неофицијално се пишуваше дека СДСМ во општина Центар на локалните избори ќе настапи со Саша Богдановиќ, вечерва тоа стана и официјално.

Потврда стигна од лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, кој на новинарско прашање, по потпишувањето на договорот за предизборна коалиција, кој ќе биде кандидатот за општина Центар, одговори дека тоа ќе биде Саша Богдановиќ.

- Advertising -

Поврзани новости