Официјално: Манџукиќ го засили Милан

by Fokus 12:32
12:32

Лидерот во Серија А, Милан на својата официјалната веб-страница објави дека потпишал договор со напаѓачот Марио Манџукиќ.

Договорот на 34-годишниот фудбалер со тимот е со важност до крајот на сезоната 2020/21 со можност за продолжување на една сезона.

- Advertisements -

Манџукиќ ќе го носи дресот со број „9“.

Хрватот одигра пет нецелосни сезони во Италија со Јувентус. Тој го напушти тимот од Торино во зимскиот преоден рок 2019/2020.

Последен пат Манџукиќ влезе на теренот на 7 март како играч на Ал-Духаил во мечот од шампионатот Катар.

Поврзани новости