Одземени два мобилни телефони и компјутер при претресот кај Канческа-Милевска

by fokus 15:23
15:23

Околу десет часа траеше претресот во домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, објави ТВ24. Претресот заврши со одземени два мобилни телефони во сопственост на поранешната министерка, и компјутер во сопственост на нејзиниот син, пренесува телевизијата.

Според неофицијални информации, Канческа била присутна и соработувала со полицијата.

- Advertisements -

Станува збор за нова, предистражна постапка, поврзана со дело од 2016-та година.

Поврзани новости