Одреден притвор и за Чавков, пренесен во истражниот затвор

by fokus 22:44
22:44

Судија на претходна постапка, го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Митко Чавков, кој се сомничи за делото Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик.

Неофицијално, Чавков е веќе однесен во истражниот затвор во Шутка.

- Advertisements -

Поврзани новости