Одлуката за изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието објавена во „Службен весник“

by fokus 10:29
10:29

Во најновиот број на „Службен весник“ беше објавена одлуката за изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието, со што тој и официјално стапува на таа функција.

Инаку, в.д. директор на „Службен весник“ е кадар на ВМРО-ДПМНЕ, младиот Лука Кржалоски. Од неговата партија не ја признаваат одлуката и изборот на Џафери го сметаат за нелегитимен и спротивен на деловникот.

Поврзани новости