Одложено разгледувањето на Извештајот, Собранието ја бара Јанева

by Фокус 13:03
13:03

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците го одложи за денеска закажаното разгледување на Извештајот на Специјалното јавно обвинителство за неговото шестмесечно работење. Разгледувањето е презакажано за утре во 11 часот.

Денешната седница ја отвори Влатко Ѓорчев кој рече дека била поканета и специјалната обвинителка, која не се појави, па затоа седницата ја презакажа за утре во 11 часот.

Претходно, од Специјалното јавно обвинителство рекоа дека Катица Јанева законски не е должна да го образложува и да дава отчет за Извештајот.

Поврзани новости