Од утре попладне локален пороен дожд, но и високи температури

by fokus 13:48
13:48

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, но и натаму со многу високи тепмператути, најавува од утре попладне УХМР.

В среда и четврток нестабилно ќе биде на повеќе места, а преодно стабилизирање на времето се очекува в петок и сабота.

- Advertisements -

Утринските темпеартури ќе бидат од 11 до 21 степен, а дневните од 27 до 37 степени.

Најтопло ќе биде в сабота, со температура од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Поврзани новости