Од среда стабилизирање на времето

by Fokus 12:45
12:45

Утре во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи, а од среда следува период на сончево и топло време со пораст на температурите на воздухот, соопшти УХМР.

Особено топло со температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени и над просекот за овој период од годината ќе биде во четврток и петок.

Поврзани новости