Од среда повторно дожд и грмежи

by fokus 20:20
20:20

По невремето кое вчера ја зафати државата, по само 15-минутен дожд, при што беа оштетени неколку автомобили, врз кои паднаа дрвја, а беа поплавени и десетини улици и објекти, од среда се создава нова опасност од поплавување.

Од УХМР најавија дека за неколку дена, поточно од среда, се очекува повторно нестабилно време со пороен дожд и грмежи.

- Advertisements -

Поврзани новости