Од полноќ нови цени на горивата

by Fokus 11:23
11:23

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари.

- Advertisements -

Останува да се види дали нова цена ќе е повисока или пониска од актуелната.

Поврзани новости