Од МВР постапуваат по пријава за жртва во пожарот во Челопек

by fokus 23:46
23:46

По објавата на повеќе медиуми дека жена од Члопек, Старо Нагоричане се води за исчезната, од МВР за МИА велат дека постапуваат по пријава за жртва во пожарите во општина Старо Нагоричане.

Пожарникарите денеска два пати интервенирале во Челопек. Како што пренесува МИА, првиот пожар бил регистриран од 11 до 12.30 часот, а гореле бараки. Вториот пожар пак бил регистриран во 15.20 и траел сѐ до 19 часот во Челопек, каде што изгореле и куќа, објект, добиток и стрништа.

- Advertisements -

Поврзани новости