Од денес почнува манифестацијата „Вино Викенд 2017“ во Штип

by fokus 11:35
11:35

Претстојниот викенд, од 21 до 23 април во Штип, во кругот на Мултимедијалниот центар Канал 77, ќе се одржи манифестација „Вино Викенд 2017“.

Имено станува збор за манифестација која е со цел развивање на винската култура и презентирање на македонски вина. Освен во виното, посетителите ќе можат да уживаат и во добра македонска музика.

Поврзани новости