Од 85 отсто пребројани гласови, Филип Темелковски води со 1.400 гласови наспроти Тарчуловски

by Fokus 21:53
21:53

Од 85 отсто пребројани гласови во Кисела Вода, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Филип Темелковски води со 1.400 гласови наспроти неговиот противкандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, потврдија од СДСМ за „Фокус“.

 

- Advertising -

Поврзани новости