Од 73 преброени избирачки места Темелковски води со 3.564 гласови пред Тарчуловски

by Fokus 20:25
20:25

Од преброени 73 избирачки места од вкупно 84 во скопската општина Кисела Вода, кандидатот на СДСМ, Филип Темелковски води со 3564 гласа пред неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, информираа од СДСМ за „Фокус“.

 

 

Поврзани новости