Од 1 ноември ќе работи ТЕ-ТО

by fokus

Од 1 ноември ќе работи когенеративната термоелектрана ТЕ-ТО, соопшти денеска министерот за економија Крешник Бектеши.

Како што рече Бектеши по средбата со претставници на прехранбената индустрија, топлинска енергија ќе има.

Поврзани новости