Обвинителството тврди дека Крпач се самоубил

by Фокус 13:34
13:34

Основното јавно обвинителство ја известува јавноста дека од досегашниот тек на предистражната постапка во предметот за починатото лице Коста Крпач е утврдено дека станува збор за самоубиство.

Постапката по предметот во Обвинителството и натаму тече за утврдување на околностите под кои настапила смртта на Крпач.

Поврзани новости