Обвинителството истражува 140 мобилни телефони за поврзаност на крвавиот четвртокот

by fokus 20:06
20:06

Обвинителството за организиран криминал се обидува да ги лоцира сопствениците на стотици мобилни телефони поврзани со крвавиот четврток.

Вмрежени се 140 телефонски броеви и преку нивна детална анализа се бара евентуално докажување поврзаност на учесниците на потешки кривични дела од учество во толпа на 27-ми април, брифираат извори за ТВ 24 од обвинителството.

- Advertisements -

Според информациите, обвинителите имале барања и до мобилните оператори во земјава. Засега официјално не се открива ништо од обвинителството кое ја работи предистражната постапка.

Поврзани новости