Обвинителството даде налози да се заплени документацијата од „Беса транс“

by fokus 00:00
00:00

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата и компјутерите од „Беса транс“, агенцијата во чиј автобус изгореа 45 патници во Бугарија, како и се друго што е поврзано со патувањето.

Нашето обвинителство е во постојана комуникација со обвинителството на Бугарија и утре се очекува бугарските истражни органи да излезат на прес-конференција и да објават информации за истрагата коишто се досега утврдени.

- Advertisements -

Поврзани новости