Обвинителката се повлече од предметот за смртта на Тамара

by fokus 14:38
14:38
Јавната обвинителка која го застапуваше обвинението против лекари и екс директори на Фондот за смртта на малата Тамара денеска го информираше Судот дека се иззема од предметот, а денешното судење беше одложено објви Нова.

Обвинителката Наташа Гоџоска денеска не се појави на рочиштето, само телефонски го известила судијата Марин Станевски дека нема да го застапува обвинението.

Поврзани новости