Обвинители од СЈО на средба со Кривичниот совет за притворот на Кочан

by fokus 11:49
11:49

Кривичниот совет на Основниот суд 1 во овие моменти е на средба со обвинителите од СЈО, по нивната жалба за неопределување мерка притвор за бизнисменот и сопственик на „Трансмет“ и ТВ НОВА, Сеат Кочан, пренесува Макфакс.

Кривичниот совет, по поднесената жалба од СЈО има рок од 48 часа да ја потврди првостепената одлука на судијата на претходната постапка Даниела Димовска, или пак да ја преиначи.

- Advertisements -

Поврзани новости