Обвинетите за “Крвавиот четврток”: Не се чувствуваме виновни!

by fokus 10:55
10:55

Обвинетите во случајот “Крвавиот четврток”, односно за насилството што се случи на 27 април 2017 во Собранието, денеска во Кривичниот суд истакнаа дека не се чувствуваат виновни. Меѓу обвинетите се и пет пратеници на ВМРО- ДПМНЕ, како и поранешниот министер Митко Чавков.

-Не признавам вина, не се чувствувам за виновен, беше одговорот на сите 33- ца обвинети на прашањето на судијата Добрила Кацарска дали признаваат вина.

- Advertisements -

Поврзани новости