Обвинетите за „Диво Насеље“ денеска пак на обвинителна клупа

by fokus 11:02
11:02

Судскиот процес за „Диво Насеље“ ќе продолжи денеска во Свечената сала на Врховниот суд. На обвинителна клупа ќе се најдат сите  37 обвинети за тероризам и логистичка поддршка на оваа терористичка група.

На минатото рочиште еден од обвинетите изјави дека целиот настан е монтиран и е направен за пари.

-Други архитекти ја проектираа трагедијата од 9 и 10 мај лани. Прашајте кого сакате од граѓаните, таму имаше и Македонци, не предизвикавме никаква несигурност меѓу населението, рече обвинетиот.

Поврзани новости