Објавено видео од апсењето на убиецот во Крајстчрч

by fokus 12:06
12:06

Медиумите објавија снимка од апсењето на Брентон Тарант, кој е осомничен дека го изврши нападот во џамија во Нов Зеланд.

Тарант е приведен веднаш по нападот во градот Крајстчрч. Во моментот кога го опколила полицијата, тој се наоѓал во возило, во кое се пронајдени две експлозивни направи.

- Advertisements -

Освен тој, уапсени се уште три лица, од кои двајца мажи и една жена.

Поврзани новости