Обилни врнежи до среда, потоа температурите ќе растат

by Фокус 21:20
21:20

Од утре ќе преовладува облачно и посвежо време со пообилни врнежи од дожд, oсобено во западните и јужните делови на Македонија.

Според Управата за хидрометеролошки работи, таквата временска прогноза ќе се задржи и во вторник и во среда.

- Advertisements -

Потоа, температурите ќе бидат во пораст.

Поврзани новости