Обиколницата од утре ќе биде затворена за сообраќај, ќе се снима филм

by Фокус 08:40
08:40

Авто мото сојузот информира дека од денеска поради започнување на снимање филм сообраќајот на обиколницата нема да се одвива.

„Согласно Одобрението од Министерство за транспорт и врски  и известувањето од Мануфактура продукција известуваме дека за потребите за снимање на филм се воведува времена измена на режим на сообраќај на Делница 3 Автопат 2, кл.„Хиподром“-кл.„Сарај“ (Скопска обиколница) за период од 07 септември до 11 септември, потоа од 14 до 18 септември, од 21 до 25 и на 28 септември, од 7 до 19 часот, стои во соопштението

- Advertisements -

АМСМ препорачува и внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево, Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

 

Поврзани новости