Обезбедувач бил нападнат во казино во Кавадарци

by Fokus 11:05
11:05

Четириесет и осумгодишно лице пријавило физички напад во казино во Кавадарци, информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Рано утрово во 00:35 часот во Полициската станица Кавадарци, В.К. пријавил дека околу 23:10 часот, додека бил на работно место како обезбедување во казино во Кавадарци, бил физички нападнат од И.Т. (40), појасни Додевски.

- Advertisements -

Тој додаде дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

Поврзани новости