Обама: Сонцето ќе изгрее и утре

by fokus 11:58
11:58

Сегашниот претседател на САД, Барак Обама, за време на изборниот ден ги смируваше Американците дека кој и да победи, сонцето повторно ќе изгрее.

-Оваа беше една исцрпувања и стресна изборна кампања. И порано сме имале такви кампањи и секогаш од нив сме излегувале посилни. Што и да се случи, изутрина сонцето ќе си изгрее, рече Обама.

- Advertisements -

Тој додаде дека кој и да биде претседател,  Америка и натаму ќе биде најголемата и најмоќната држава на Земјата.

Поврзани новости