Обама: Дајте му шанса на Трамп!

by fokus 13:09
13:09

Американскиот претседател во заминување Барак Обама на самитот на земјите од Азиско-пацифичката економска соработка (АПЕК) апелираше до светските лидери да му пружат шанса на неговиот наследник Доналд Трамп.

„Важно е светот да не носи избрзани заклуоци туку да му пружи шанса на новиот претседател“, посочи Обама.

- Advertisements -

Обама одговарајќи на низа прашања за Трамп и неговата политика посочи дека „луѓето во Америка, бидејќи САД е голема држава, по секои избори се несигурни и апелираше до светот да биде трпелив со Трамп.

Поврзани новости